3M 929805-01-21-EU
929805-01-21-EU picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-21-EU
Brief Description
CONN HEADER 21POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-21-EU.pdf
Availability of 929805-01-21-EU
QUANTITY
929805-01-21-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-21-EU
Internal Part NumberEIS-929805-01-21-EU
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-21-EU
Related Links929805-, 929805-01-21-EU Datasheet, 3M Distributor
929805-01-21-EU Details Description
Related parts for 929805-01-21-EU
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 1611 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V 24VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY NO GUIDES datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 68.8K OHM 0.5% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGE .050 130POS DR TH datasheet.pdf