3M 929805-01-30-I
929805-01-30-I picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-30-I
Brief Description
CONN HEADER 30POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-30-I.pdf
Availability of 929805-01-30-I
QUANTITY
929805-01-30-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-30-I
Internal Part NumberEIS-929805-01-30-I
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-30-I
Related Links929805-, 929805-01-30-I Datasheet, 3M Distributor
929805-01-30-I Details Description
Related parts for 929805-01-30-I
TRIMMER 100 OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC BATTERY BACKUP 2.93V 8-UDFN datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC 10NS 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CRIMP TOOL 8 STEP LARGE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf