3M 929805-01-33-I
929805-01-33-I picture photo
Mfg. Part Number
929805-01-33-I
Brief Description
CONN HEADER 33POS .100" GOLD
Datasheet Download
929805-01-33-I.pdf
Availability of 929805-01-33-I
QUANTITY
929805-01-33-I Order Process
Ship out your order
Specifications of 929805-01-33-I
Internal Part NumberEIS-929805-01-33-I
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929805-01-33-I
Related Links929805-, 929805-01-33-I Datasheet, 3M Distributor
929805-01-33-I Details Description
Related parts for 929805-01-33-I
THYRISTOR 220V 250A DO-214 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
4152-14 WIRE STOP & STRIPPER datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 7POS 24AWG datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PATCH PANEL 19" 16 PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf