3M 929815-01-29-EU
929815-01-29-EU picture photo
Mfg. Part Number
929815-01-29-EU
Brief Description
CONN HEADER 58POS DL .100" GOLD
Datasheet Download
929815-01-29-EU.pdf
Availability of 929815-01-29-EU
QUANTITY
929815-01-29-EU Order Process
Ship out your order
Specifications of 929815-01-29-EU
Internal Part NumberEIS-929815-01-29-EU
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions58
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.093" (2.36mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929815-01-29-EU
Related Links929815-, 929815-01-29-EU Datasheet, 3M Distributor
929815-01-29-EU Details Description
Related parts for 929815-01-29-EU
RES SMD 7.5 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 16SOIC datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 500MA SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 29A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf