3M 929834-02-35-RK
929834-02-35-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-02-35-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 35POS
Datasheet Download
929834-02-35-RK.pdf
Availability of 929834-02-35-RK
QUANTITY
929834-02-35-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-02-35-RK
Internal Part NumberEIS-929834-02-35-RK
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-02-35-RK
Related Links929834-, 929834-02-35-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-02-35-RK Details Description
Related parts for 929834-02-35-RK
IC BUS TRANSCVR 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II SMT ASSYW/OBOSS12CKT datasheet.pdf
RSF 20 Z INTERFACE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf