3M 929834-04-27-RK
929834-04-27-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-04-27-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS
Datasheet Download
929834-04-27-RK.pdf
Availability of 929834-04-27-RK
QUANTITY
929834-04-27-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-04-27-RK
Internal Part NumberEIS-929834-04-27-RK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-04-27-RK
Related Links929834-, 929834-04-27-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-04-27-RK Details Description
Related parts for 929834-04-27-RK
SWITCH TAPE SEAL 6 POS SMD 50V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
IC SOUND PROCESSOR 3CH SOP18 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf