3M 929834-04-28-RK
929834-04-28-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-04-28-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 28POS
Datasheet Download
929834-04-28-RK.pdf
Availability of 929834-04-28-RK
QUANTITY
929834-04-28-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-04-28-RK
Internal Part NumberEIS-929834-04-28-RK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-04-28-RK
Related Links929834-, 929834-04-28-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-04-28-RK Details Description
Related parts for 929834-04-28-RK
CAP TANT 3.3UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT AUTOMOTIVE 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
33 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
LASER MODULE datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf