3M 929834-05-12-RK
929834-05-12-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-05-12-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 12POS
Datasheet Download
929834-05-12-RK.pdf
Availability of 929834-05-12-RK
QUANTITY
929834-05-12-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-05-12-RK
Internal Part NumberEIS-929834-05-12-RK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-05-12-RK
Related Links929834-, 929834-05-12-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-05-12-RK Details Description
Related parts for 929834-05-12-RK
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SO datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM48821 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 24POS datasheet.pdf