3M 929834-05-16-RK
929834-05-16-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-05-16-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 16POS
Datasheet Download
929834-05-16-RK.pdf
Availability of 929834-05-16-RK
QUANTITY
929834-05-16-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-05-16-RK
Internal Part NumberEIS-929834-05-16-RK
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-05-16-RK
Related Links929834-, 929834-05-16-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-05-16-RK Details Description
Related parts for 929834-05-16-RK
CONN RECEPT PIN .032-046" .280" datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 6A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 370MA 700 MOHM datasheet.pdf