3M 929834-05-36-RK
929834-05-36-RK picture photo
Mfg. Part Number
929834-05-36-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL STR 36POS
Datasheet Download
929834-05-36-RK.pdf
Availability of 929834-05-36-RK
QUANTITY
929834-05-36-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929834-05-36-RK
Internal Part NumberEIS-929834-05-36-RK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Features-
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929834-05-36-RK
Related Links929834-, 929834-05-36-RK Datasheet, 3M Distributor
929834-05-36-RK Details Description
Related parts for 929834-05-36-RK
RES SMD 15.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 76.7VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8.6A 12 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
LIGHT PIPE RA SMD datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC SLOTTED HDR ASSY datasheet.pdf
SOLDERING IRON HOLDER MICRO datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.027UF RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf