3M 929835-01-33-RK
929835-01-33-RK picture photo
Mfg. Part Number
929835-01-33-RK
Brief Description
CONN HEADER .100 SNGL R/A 33POS
Datasheet Download
929835-01-33-RK.pdf
Availability of 929835-01-33-RK
QUANTITY
929835-01-33-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929835-01-33-RK
Internal Part NumberEIS-929835-01-33-RK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929835-01-33-RK
Related Links929835-, 929835-01-33-RK Datasheet, 3M Distributor
929835-01-33-RK Details Description
Related parts for 929835-01-33-RK
RES SMD 464 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V S2H 1206 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HTR7176 HANDTOOL datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SCR FAST SW 800V 150A TO200AB datasheet.pdf
TVS DIODE 51.7VWM 97.1VC SQMELF datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT SKT datasheet.pdf