3M 929841-01-13-RA
929841-01-13-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-13-RA
Brief Description
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-13-RA.pdf
Availability of 929841-01-13-RA
QUANTITY
929841-01-13-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-13-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-13-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-13-RA
Related Links929841-, 929841-01-13-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-13-RA Details Description
Related parts for 929841-01-13-RA
INSUL FOR BU-48,50,51,55,95 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL SGL FXS SI32176-C datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf