3M 929841-01-17-RA
929841-01-17-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-17-RA
Brief Description
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-17-RA.pdf
Availability of 929841-01-17-RA
QUANTITY
929841-01-17-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-17-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-17-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions17
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-17-RA
Related Links929841-, 929841-01-17-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-17-RA Details Description
Related parts for 929841-01-17-RA
RES SMD 120K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIGITAL NOISE FILTER 20MHZ datasheet.pdf
Y-PWR CORDS 1 PLUG - 2 IEC CONN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 5.2A SOT-223 datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .200" SNGL datasheet.pdf