3M 929841-01-21-RB
929841-01-21-RB picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-21-RB
Brief Description
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-21-RB.pdf
Availability of 929841-01-21-RB
QUANTITY
929841-01-21-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-21-RB
Internal Part NumberEIS-929841-01-21-RB
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-21-RB
Related Links929841-, 929841-01-21-RB Datasheet, 3M Distributor
929841-01-21-RB Details Description
Related parts for 929841-01-21-RB
CONN RECEPT 3POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A SPAK-5 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 66.6666MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf