3M 929841-01-25-RB
929841-01-25-RB picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-25-RB
Brief Description
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-25-RB.pdf
Availability of 929841-01-25-RB
QUANTITY
929841-01-25-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-25-RB
Internal Part NumberEIS-929841-01-25-RB
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-25-RB
Related Links929841-, 929841-01-25-RB Datasheet, 3M Distributor
929841-01-25-RB Details Description
Related parts for 929841-01-25-RB
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC LIU E1 SGL 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.17KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 250KSPS 64TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A datasheet.pdf