3M 929841-01-34-RB
929841-01-34-RB picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-34-RB
Brief Description
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-34-RB.pdf
Availability of 929841-01-34-RB
QUANTITY
929841-01-34-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-34-RB
Internal Part NumberEIS-929841-01-34-RB
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-34-RB
Related Links929841-, 929841-01-34-RB Datasheet, 3M Distributor
929841-01-34-RB Details Description
Related parts for 929841-01-34-RB
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:8 200MHZ 28QSOP datasheet.pdf
IC LIU NRZ-CMI CONV 155M 56-QFN datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 2.5" datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
NON PLUGINLOW TEMP VERSION datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 50MM datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf