3M 929841-01-35-RA
929841-01-35-RA picture photo
Mfg. Part Number
929841-01-35-RA
Brief Description
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929841-01-35-RA.pdf
Availability of 929841-01-35-RA
QUANTITY
929841-01-35-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929841-01-35-RA
Internal Part NumberEIS-929841-01-35-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929841-01-35-RA
Related Links929841-, 929841-01-35-RA Datasheet, 3M Distributor
929841-01-35-RA Details Description
Related parts for 929841-01-35-RA
IC Z8 MPU ROMLESS 44QFP datasheet.pdf
CONV DC-DC 18-75V IN 3.3V OUT 3W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES 223 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
SLE CON PIN 5A LOOSE 25/BAG datasheet.pdf
MOUNTFINGER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf