3M 929842-01-15-RA
929842-01-15-RA picture photo
Mfg. Part Number
929842-01-15-RA
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929842-01-15-RA.pdf
Availability of 929842-01-15-RA
QUANTITY
929842-01-15-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929842-01-15-RA
Internal Part NumberEIS-929842-01-15-RA
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929842-01-15-RA
Related Links929842-, 929842-01-15-RA Datasheet, 3M Distributor
929842-01-15-RA Details Description
Related parts for 929842-01-15-RA
ICL 120 OHM 25% 3A 22MM datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC 16BIT D TYPE LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL8022 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2.5A DO214AC datasheet.pdf