3M 929850-01-13-RB
929850-01-13-RB picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-13-RB
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-13-RB.pdf
Availability of 929850-01-13-RB
QUANTITY
929850-01-13-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-13-RB
Internal Part NumberEIS-929850-01-13-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series929
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeForked
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-13-RB
Related Links929850-, 929850-01-13-RB Datasheet, 3M Distributor
929850-01-13-RB Details Description
Related parts for 929850-01-13-RB
CONN HEADER 2POS 4.2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V WD 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 95.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MGRID 2MM DUAL ROW SMT HDR 18CKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9102 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
EEPROM SPI 32KB 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf