3M 929850-01-15-RA
929850-01-15-RA picture photo
Mfg. Part Number
929850-01-15-RA
Brief Description
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929850-01-15-RA.pdf
Availability of 929850-01-15-RA
QUANTITY
929850-01-15-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929850-01-15-RA
Internal Part NumberEIS-929850-01-15-RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeForked
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929850-01-15-RA
Related Links929850-, 929850-01-15-RA Datasheet, 3M Distributor
929850-01-15-RA Details Description
Related parts for 929850-01-15-RA
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 300MM X 1250M datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf