3M 929870-01-14-RB
929870-01-14-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-14-RB
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-14-RB.pdf
Availability of 929870-01-14-RB
QUANTITY
929870-01-14-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-14-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-14-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Contact TypeForked
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-14-RB
Related Links929870-, 929870-01-14-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-14-RB Details Description
Related parts for 929870-01-14-RB
SWITCH ROTARY DIP HEX R/A PC 20V datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
KIT RING SPLICE SINGLE 34 K datasheet.pdf
CAP CER 330PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
WRITE-ON W/DISPENSER 1"X2.5" LAB datasheet.pdf
SMPM BLLT ADAP INST/EXT TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf