3M 929870-01-15-RB
929870-01-15-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-15-RB
Brief Description
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-15-RB.pdf
Availability of 929870-01-15-RB
QUANTITY
929870-01-15-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-15-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-15-RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Contact TypeForked
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-15-RB
Related Links929870-, 929870-01-15-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-15-RB Details Description
Related parts for 929870-01-15-RB
CONVERTER DC-DC 15V 1.3A HRZ SMD datasheet.pdf
RES 7.87M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 33HVQFN datasheet.pdf
OSC XO 20.15411MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MTEI CONN 3P REC ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TRIM 0.4-2.5PF 500V SURF MNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A PMDS datasheet.pdf