3M 929870-01-21-RA
929870-01-21-RA picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-21-RA
Brief Description
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-21-RA.pdf
Availability of 929870-01-21-RA
QUANTITY
929870-01-21-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-21-RA
Internal Part NumberEIS-929870-01-21-RA
Contact TypeForked
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-21-RA
Related Links929870-, 929870-01-21-RA Datasheet, 3M Distributor
929870-01-21-RA Details Description
Related parts for 929870-01-21-RA
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 7.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS TIN SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 5 FOOT GR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf