3M 929870-01-24-RA
929870-01-24-RA picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-24-RA
Brief Description
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-24-RA.pdf
Availability of 929870-01-24-RA
QUANTITY
929870-01-24-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-24-RA
Internal Part NumberEIS-929870-01-24-RA
Contact TypeForked
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-24-RA
Related Links929870-, 929870-01-24-RA Datasheet, 3M Distributor
929870-01-24-RA Details Description
Related parts for 929870-01-24-RA
DIRECT COUPLER W/LC 824MHZ 17DB datasheet.pdf
SIDAC 4CHP 58/116V 400A MS-013 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR TIN 10CKT datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ARC DETECTOR TYPE V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf