3M 929870-01-32-RA
929870-01-32-RA picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-32-RA
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-32-RA.pdf
Availability of 929870-01-32-RA
QUANTITY
929870-01-32-RA Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-32-RA
Internal Part NumberEIS-929870-01-32-RA
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Contact TypeForked
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-32-RA
Related Links929870-, 929870-01-32-RA Datasheet, 3M Distributor
929870-01-32-RA Details Description
Related parts for 929870-01-32-RA
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
IC VIDEO AMP DUAL CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7S MED datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf