3M 929870-01-36-RB
929870-01-36-RB picture photo
Mfg. Part Number
929870-01-36-RB
Brief Description
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
929870-01-36-RB.pdf
Availability of 929870-01-36-RB
QUANTITY
929870-01-36-RB Order Process
Ship out your order
Specifications of 929870-01-36-RB
Internal Part NumberEIS-929870-01-36-RB
Contact TypeForked
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929870-01-36-RB
Related Links929870-, 929870-01-36-RB Datasheet, 3M Distributor
929870-01-36-RB Details Description
Related parts for 929870-01-36-RB
IC TXRX RS485/RS422 8-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 68 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
381 TB SOC 2-ROWS WF RA datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
STUD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf