3M 929984-01-29-RK
929984-01-29-RK picture photo
Mfg. Part Number
929984-01-29-RK
Brief Description
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet Download
929984-01-29-RK.pdf
Availability of 929984-01-29-RK
QUANTITY
929984-01-29-RK Order Process
Ship out your order
Specifications of 929984-01-29-RK
Internal Part NumberEIS-929984-01-29-RK
Contact TypeForked
Number of Positions29
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)929984-01-29-RK
Related Links929984-, 929984-01-29-RK Datasheet, 3M Distributor
929984-01-29-RK Details Description
Related parts for 929984-01-29-RK
CAP POLYMER 470UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10PWR+24SGNL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf