Cornell Dubilier Electronics 930C2P68K-F
930C2P68K-F picture photo
Mfg. Part Number
930C2P68K-F
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
930C2P68K-F.pdf
Availability of 930C2P68K-F
QUANTITY
930C2P68K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 930C2P68K-F
Internal Part NumberEIS-930C2P68K-F
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)32 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.472" Dia x 1.248" L (12.00mm x 31.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)930C2P68K-F
Related Links930C2, 930C2P68K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
930C2P68K-F Details Description
Related parts for 930C2P68K-F
CONN RECEPT 12POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR 10POS 1.27MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC 2824 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf