Cornell Dubilier Electronics 930C2W1P5K-F
930C2W1P5K-F picture photo
Mfg. Part Number
930C2W1P5K-F
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
930C2W1P5K-F.pdf
Availability of 930C2W1P5K-F
QUANTITY
930C2W1P5K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 930C2W1P5K-F
Internal Part NumberEIS-930C2W1P5K-F
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)26 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.614" Dia x 1.260" L (15.60mm x 32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)930C2W1P5K-F
Related Links930C2W, 930C2W1P5K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
930C2W1P5K-F Details Description
Related parts for 930C2W1P5K-F
CONN RECEPT BOX MNT 10POS W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT CLEAR/WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 5V .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
INTERSECT BEND RAD CONTROL 4 H datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf