Cornell Dubilier Electronics 930C2W2P7K-F
930C2W2P7K-F picture photo
Mfg. Part Number
930C2W2P7K-F
Brief Description
CAP FILM 2.7UF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
930C2W2P7K-F.pdf
Availability of 930C2W2P7K-F
QUANTITY
930C2W2P7K-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 930C2W2P7K-F
Internal Part NumberEIS-930C2W2P7K-F
PackagingBulk
Capacitance2.7µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)19 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.670" Dia x 1.748" L (17.00mm x 44.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)930C2W2P7K-F
Related Links930C2W, 930C2W2P7K-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
930C2W2P7K-F Details Description
Related parts for 930C2W2P7K-F
TERMINAL STRIP MODEL 264R datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN FEMALE M8 4POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
K TYPE INCONEL .125 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
USB TO USB 1 PORT ISOLATOR - 2KV datasheet.pdf
FN ADJ APP 2.8MM CRMP TERM datasheet.pdf