FFF 93167-102HLF
93167-102HLF picture photo
Mfg. Part Number
93167-102HLF
Datasheet Download
93167-102HLF.pdf
Availability of 93167-102HLF
QUANTITY
93167-102HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 93167-102HLF
Internal Part NumberEIS-93167-102HLF
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions2
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.235" (5.97mm)
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)93167-102HLF
Related Links93167-, 93167-102HLF Datasheet, FFF Distributor
93167-102HLF Details Description
Related parts for 93167-102HLF
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IGBT 600V 28A 167W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP TOGGLE PADDLE BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A DUAL 12POS datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 11A 13 datasheet.pdf