FFF 93254-432HLF
93254-432HLF picture photo
Mfg. Part Number
93254-432HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
93254-432HLF.pdf
Availability of 93254-432HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
93254-432HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 93254-432HLF
Internal Part NumberEIS-93254-432HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.353" (8.97mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)93254-432HLF
Related Links93254-, 93254-432HLF Datasheet, FFF Distributor
93254-432HLF Details Description
Related parts for 93254-432HLF
RES 2.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TVSOP datasheet.pdf
SHANK datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
POWER TRANSFORMER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TOOLING APPLICATOR datasheet.pdf
XE 2.5" SSD PWR PRTCT 64GB AMLC datasheet.pdf