FFF 93690-103-30LF
93690-103-30LF picture photo
Mfg. Part Number
93690-103-30LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
93690-103-30LF.pdf
Availability of 93690-103-30LF
QUANTITY
93690-103-30LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 93690-103-30LF
Internal Part NumberEIS-93690-103-30LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.224" (5.70mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)93690-103-30LF
Related Links93690-1, 93690-103-30LF Datasheet, FFF Distributor
93690-103-30LF Details Description
Related parts for 93690-103-30LF
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HDR 4POS T/H R/A 2.5MM TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
4,7UF 250V 6,3X11 datasheet.pdf