Bel Fuse Inc. 940-SP-361010-RMK4R-A161
940-SP-361010-RMK4R-A161 picture photo
Mfg. Part Number
940-SP-361010-RMK4R-A161
Brief Description
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED
Datasheet Download
940-SP-361010-RMK4R-A161.pdf
Availability of 940-SP-361010-RMK4R-A161
QUANTITY
940-SP-361010-RMK4R-A161 Order Process
Ship out your order
Specifications of 940-SP-361010-RMK4R-A161
Internal Part NumberEIS-940-SP-361010-RMK4R-A161
Number of Positions/Contacts10p10c (RJ50)
FeaturesMolded Boot, Keyed
TerminationIDC
Length1.046" (26.57mm)
ColorTranslucent - Clear; Black Boot
Contact MaterialPhosphor Bronze
Current Rating1.5A
Voltage Rating150V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)940-SP-361010-RMK4R-A161
Related Links940-SP-36101, 940-SP-361010-RMK4R-A161 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
940-SP-361010-RMK4R-A161 Details Description
Related parts for 940-SP-361010-RMK4R-A161
DIODE GEN PURP 150V 3A SMC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR VIPER28HD 115KHZ datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 5POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A TP datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 1KV 60MA SMT datasheet.pdf