FFF 94267-010LF
94267-010LF picture photo
Mfg. Part Number
94267-010LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK II SMT HDR
Datasheet Download
94267-010LF.pdf
Availability of 94267-010LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
94267-010LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 94267-010LF
Internal Part NumberEIS-94267-010LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)94267-010LF
Related Links94267, 94267-010LF Datasheet, FFF Distributor
94267-010LF Details Description
Related parts for 94267-010LF
RES 1.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 8.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf