Vishay/Sprague 94SVP226X0020C6
94SVP226X0020C6 picture photo
Mfg. Part Number
94SVP226X0020C6
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
22UF 20V 6.3X6 105C SMD
Datasheet Download
94SVP226X0020C6.pdf
Availability of 94SVP226X0020C6
QUANTITY
94SVP226X0020C6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 94SVP226X0020C6
Internal Part NumberEIS-94SVP226X0020C6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)94SVP226X0020C6
Related Links94SVP22, 94SVP226X0020C6 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
94SVP226X0020C6 Details Description
Related parts for 94SVP226X0020C6
FIXED IND 390UH 133MA 7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 120K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 30POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
17.5 MM 3-PHASE VOLTAGE RELAY datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 50A TO252-3 datasheet.pdf