Vishay/Sprague 94SVP227X06R3F8
94SVP227X06R3F8 picture photo
Mfg. Part Number
94SVP227X06R3F8
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 6.3V 10X8 105C SMD
Datasheet Download
94SVP227X06R3F8.pdf
Availability of 94SVP227X06R3F8
QUANTITY
94SVP227X06R3F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 94SVP227X06R3F8
Internal Part NumberEIS-94SVP227X06R3F8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)94SVP227X06R3F8
Related Links94SVP22, 94SVP227X06R3F8 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
94SVP227X06R3F8 Details Description
Related parts for 94SVP227X06R3F8
DSP TRI-CORE 431-FCPBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 5.5V RADIAL datasheet.pdf
RES 51K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 76 TYPE A 11POS datasheet.pdf
MARK CARD PRINTED HORIZONTALLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X8R 1206 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 18" X 54" datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf