3M 950414-8200-AR-TP
950414-8200-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
950414-8200-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950414-8200-AR-TP.pdf
Availability of 950414-8200-AR-TP
QUANTITY
950414-8200-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 950414-8200-AR-TP
Internal Part NumberEIS-950414-8200-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package258
Series950
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950414-8200-AR-TP
Related Links950414-8, 950414-8200-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
950414-8200-AR-TP Details Description
Related parts for 950414-8200-AR-TP
TRANS NPN 50V 1A TO-92NL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 910K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf