3M 950414-8200-AR-TR
950414-8200-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950414-8200-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950414-8200-AR-TR.pdf
Availability of 950414-8200-AR-TR
QUANTITY
950414-8200-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950414-8200-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950414-8200-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product95x Series Board-to-Board Connectors and Box Headers
Standard Package500
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950414-8200-AR-TR
Related Links950414-8, 950414-8200-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
950414-8200-AR-TR Details Description
Related parts for 950414-8200-AR-TR
RES SMD 2.8M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DRIVER SINGLE 30A P2-PAK datasheet.pdf
IC ADC TRANSDUCER BRIDGE 24-DIP datasheet.pdf
FILTER LINE 0.8MH 8A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC DAC 105DB 192KHZ PLL 24TSSOP datasheet.pdf
IC COMP VOLT PUSH-PULL QD 14SOIC datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 2.3MP 52LLC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf