3M 950414-8220-AR-TR
950414-8220-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950414-8220-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950414-8220-AR-TR.pdf
Availability of 950414-8220-AR-TR
QUANTITY
950414-8220-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950414-8220-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950414-8220-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)950414-8220-AR-TR
Related Links950414-8, 950414-8220-AR-TR Datasheet, 3M Distributor
950414-8220-AR-TR Details Description
Related parts for 950414-8220-AR-TR
IC REG LDO 1.8V 1A TO220FP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 70A D2PAK datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Single-Wire Dimming 25mA, 80mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZD15 M20 datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf