3M 950432-8200-AR-TR
950432-8200-AR-TR picture photo
Mfg. Part Number
950432-8200-AR-TR
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
950432-8200-AR-TR.pdf
Availability of 950432-8200-AR-TR
QUANTITY
950432-8200-AR-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of 950432-8200-AR-TR
Internal Part NumberEIS-950432-8200-AR-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series950
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)