3M 951407-9011106-AR
951407-9011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951407-9011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 7POS 2MM T/H
Datasheet Download
951407-9011106-AR.pdf
Availability of 951407-9011106-AR
QUANTITY
951407-9011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951407-9011106-AR
Internal Part NumberEIS-951407-9011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951407-9011106-xx.igs951407-9011106-xx.stp951407-9011106-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions7
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951407-9011106-AR
Related Links951407-9, 951407-9011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951407-9011106-AR Details Description
Related parts for 951407-9011106-AR
RES ARRAY 13 RES 200 OHM 14SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 162V 400A DISC 10MM datasheet.pdf
IC 12-BIT CMOS DAC 20-TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 24VDC datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 16A datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 40POS .050 R/A datasheet.pdf
PCI EXP 3.1L 164 POS BLK 30U" datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf