3M 951407-9012206-AR
951407-9012206-AR picture photo
Mfg. Part Number
951407-9012206-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 7POS 2MM T/H
Datasheet Download
951407-9012206-AR.pdf
Availability of 951407-9012206-AR
QUANTITY
951407-9012206-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951407-9012206-AR
Internal Part NumberEIS-951407-9012206-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951407-9012206-xx.igs951407-9012206-xx.stp951407-9012206-xx.x_t
PackagingBulk
Number of Positions7
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.732" (18.60mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.465" (11.80mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951407-9012206-AR
Related Links951407-9, 951407-9012206-AR Datasheet, 3M Distributor
951407-9012206-AR Details Description
Related parts for 951407-9012206-AR
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.25A 130 MOHM datasheet.pdf
SPATTER RESIST E2EF-M1TGJ 0.3M datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf