3M 951408-8011106-AR
951408-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951408-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM T/H
Datasheet Download
951408-8011106-AR.pdf
Availability of 951408-8011106-AR
QUANTITY
951408-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951408-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951408-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951408-8011106-xx.igs951408-8011106-xx.stp951408-8011106-xx.x_t
Standard Package2,000
Series951
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951408-8011106-AR
Related Links951408-8, 951408-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951408-8011106-AR Details Description
Related parts for 951408-8011106-AR
TUBE PVC 5AWG 300V CLR (5.02MM) datasheet.pdf
IC HEX INVERTER W/OD OUT 14TVSOP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO DC 10A 100V datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf