3M 951410-2061309-AR-PT
951410-2061309-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951410-2061309-AR-PT
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD
Datasheet Download
951410-2061309-AR-PT.pdf
Availability of 951410-2061309-AR-PT
QUANTITY
951410-2061309-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-2061309-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951410-2061309-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package549
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Series951
PackagingTube
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.465" (11.81mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.232" (5.90mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-2061309-AR-PT
Related Links951410-206, 951410-2061309-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951410-2061309-AR-PT Details Description
Related parts for 951410-2061309-AR-PT
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 1000V 22A SP3 datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK TOP-3 TO-220 SOT-32 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 13MM datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 250A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf