3M 951410-8061106-AR
951410-8061106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951410-8061106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H
Datasheet Download
951410-8061106-AR.pdf
Availability of 951410-8061106-AR
QUANTITY
951410-8061106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951410-8061106-AR
Internal Part NumberEIS-951410-8061106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951410-8061106-xx.igs951410-8061106-xx.stp951410-8061106-xx.x_t
Standard Package1,000
Number of Positions10
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.543" (13.80mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951410-8061106-AR
Related Links951410-8, 951410-8061106-AR Datasheet, 3M Distributor
951410-8061106-AR Details Description
Related parts for 951410-8061106-AR
BOX ALUM BLACK 4.43"L X 2.46"W datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 5A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN CAP FOR 4S-4B RCPT datasheet.pdf
D4N-6B22 datasheet.pdf
CONN CIC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
4X TO (4) 1X 3.0 METER datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IND PMI INCAND AMBER 28V BEZEL datasheet.pdf