3M 951411-9012506-AR
951411-9012506-AR picture photo
Mfg. Part Number
951411-9012506-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 11POS 2MM T/H
Datasheet Download
951411-9012506-AR.pdf
Availability of 951411-9012506-AR
QUANTITY
951411-9012506-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951411-9012506-AR
Internal Part NumberEIS-951411-9012506-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951411-9012506-xx.igs951411-9012506-xx.stp951411-9012506-xx.x_t
Standard Package500
PackagingBulk
Number of Positions11
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.835" (21.20mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.567" (14.40mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951411-9012506-AR
Related Links951411-9, 951411-9012506-AR Datasheet, 3M Distributor
951411-9012506-AR Details Description
Related parts for 951411-9012506-AR
THERMISTOR PTC OCP 10 OHM 25C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
RES 76.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf
18000UF 50V 40X50 datasheet.pdf