3M 951412-8010806-AR
951412-8010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951412-8010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM T/H
Datasheet Download
951412-8010806-AR.pdf
Availability of 951412-8010806-AR
QUANTITY
951412-8010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951412-8010806-AR
Internal Part NumberEIS-951412-8010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951412-8010806-xx.igs951412-8010806-xx.stp951412-8010806-xx.x_t
Standard Package1,000
Series951
PackagingBulk
Number of Positions12
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951412-8010806-AR
Related Links951412-8, 951412-8010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951412-8010806-AR Details Description
Related parts for 951412-8010806-AR
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 12POS datasheet.pdf