3M 951414-4012009-AR-PT
951414-4012009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951414-4012009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM SMD
Datasheet Download
951414-4012009-AR-PT.pdf
Availability of 951414-4012009-AR-PT
QUANTITY
951414-4012009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951414-4012009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951414-4012009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package387
Series951
PackagingTube
Number of Positions14
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.606" (15.40mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951414-4012009-AR-PT
Related Links951414-401, 951414-4012009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951414-4012009-AR-PT Details Description
Related parts for 951414-4012009-AR-PT
IDC CABLE - MKS50K/MC50F/MPD50K datasheet.pdf
IC CTRLR CARDBUS-ETHRNT 128-FQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 31"X15.2" YW datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf