3M 951420-9010806-AR
951420-9010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951420-9010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 20POS 2MM T/H
Datasheet Download
951420-9010806-AR.pdf
Availability of 951420-9010806-AR
QUANTITY
951420-9010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951420-9010806-AR
Internal Part NumberEIS-951420-9010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951420-9010806-xx.igs951420-9010806-xx.stp951420-9010806-xx.x_t
Standard Package500
Series951
PackagingBulk
Number of Positions20
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951420-9010806-AR
Related Links951420-9, 951420-9010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951420-9010806-AR Details Description
Related parts for 951420-9010806-AR
POT 250 OHM 5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 60KHZ 16CDIP datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 36" datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 16VDC 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.17A 150 MOHM datasheet.pdf
CONN TAB HSG .250 6POS GREEN datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf